بافت شناسی چیه!؟

دکترمگ, مقالات آموزشی

عجب علم شاخیه!😎 اصلا یه چی میگم یه چی میخونید! با فیزیولوژی، زیست شناسی، جنین شناسی و پاتولوژی بسیار مرتبطه و با خوندن صحیح اون، فهم این دروسی که گفتم رو برای خودتون راحت تر می کنید.😊 چرا؟ چون خیلی از مباحثش توی درسای دیگه تکرار میشه.👌
همه میدونیم که وقتی چن تا سلول کنار هم، توی یک ماده زمینه ای قرار میگیرن، یه بافت به وجود میاد. 👏 ممکنه فکر کنید فقط همون بخش سلولی مهمه. 😍 ولی باید بگم که ماده زمینه ای هم خیلی خیلی توی کارکرد درست بافت مهمه.😊 اینو گفتم که یه وقت نگید خب یه بخشش رو حذف می کنیم دیگه.😁
توی خوندن این درسا، روی چن تا مطلب خیلی تاکید میشه. اول از همه ۱️⃣ چیزی که خیلی مهمه، ساختار و آرایش 💄😂سلولی توی اون بافته. بعدش میریم سراغ بررسی عملکرد طبیعی بافت و به مکانیسمهایی که برای عملکرد طبیعی اون بافت لازمه، پرداخته میشه.
چطوری تدریس میشه؟👆❓
با مقدمه بررسی سلولی و مطالعه بافت های پوششی و پیوندی و بررسی هریک از انواعشون، به مطالعه هریک از دستگاه های بدن و اجزای ریز و درشتشون پرداخته میشه.
خب حالا چجوری بخونم تا یاد بگیرم؟ 🤓
جزوه 📖یا کتاب 📚 خوندنش به انتخاب خودتون. اما توصیه مون به شما اینه که حتی اگه قراره از روی جزوه بخونید، کتاب جان کوئیرا رو داشته باشید. (طبیعتاً نسخه رنگیش رو) تا عکس های هر بافت طبیعی رو همزمان با خوندن اون بخش، نگاه کنید. (این عکسا هم توی فهمیدن مطالب هر بخش بهتون بشدت کمک میکنه😍، و هم توی درس بافت عملی شدیداً کاربردیه🔬)

دانلود اپلیکیشن دکترآباد
راهنما و آموزش دکتراگزم (مرکز‌آزمون‌دکترآباد)
جدیدترین‌مقالات
جدیدترین‌محصولات
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
بیوشیمی چیه!؟
نوشتهٔ بعدی
دوره آموزشی آنلاین اسمزیس (Osmosis) : دستگاه گوارشی

به‌اینا‌هم‌یه‌سربزن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.