فیلم های Draw it to know it / ترسیم کن تا یادبگیری /مشاهده در دکترآباد

دکترمگ, مجموعه‌ها, مقالات آموزشی

مقدمه

یادگیری پزشکی به دلیل حجم زیاد مطالب، تنوع محتوا و شباهت های خیلی زیاد همیشه سخت بوده ولی امروزه با طراحی روش های جدید مطالعه و متنوع شدن سبک آموزش دیگه قرار نیست مثل قدیمیا با دود چراغ درس بخونیم و برای مشورت با کسی تا چین سفر کنیم.

با توجه به پیشرفت رسانه ها و علاقه شدید مردم به اونا، فیلم ها و ویدیو های آموزشی جایگاه ویژه ای پیدا کردن. چرا؟ واضحه چون شما صد تا فیلم و کتاب و .. رو میتونید روی ی گوشی داشته باشید یا حتی از سرویس های آنلاین فیلم هارو ببینید. گذشته از این دیدن انیمیشن ها نسبت به خواندن کتاب، قدرت یادگیری رو افزایش میده چون شما هم تصاویر رو  میبینید و هم صدای مدرس رو میشنوید و هم متن روی صفحه رو مطالعه می کنید یعنی یک تیرو سه نشون!!!

امروز میخایم فیلم های Draw it to know it رو به شما معرفی کنیم که دروس پزشکی رو در قالب فیلم های آموزشی و با ترسیم کردن اونا، به شما آموزش میده. Draw it to know it به شما میگه که برای یادگیری هر چیز کافیه اونو ترسیم کنی.

اما این دوره شامل چه دروسیه؟ برای چه کسانی مفیده؟ سبک آموزشی و کیفیت فیلم ها چجوریه؟ عجله نکنید برای گرفتن جواب همه این سوالات کافیه در ادامه با ما همراه باشید.

فیلم های Draw it to know it

معرفی

مجموعه Draw it to know it یکی از موسسات مشهوره که در زمینه علوم پزشکی دست به تولید محتوا زده. ویدیو هایی که این مجموعه ارائه می کنه از کیفیت بالایی برخورداره. همچنین انیمیشن بسیار جذابی داره که شما رو ساعت ها و بدون خستگی پای درس نگه میداره.

کسانی که به فیلم های آموزشی پزشکی علاقه دارن حتما اسم Draw it to know it رو در کنار اسامی موسساتی مثل اسموزیس، اسکچی،لکچریو،  بورد وبایوند و کاپلان شنیدن.

شعار این مجموعه”Loved by Students. Trusted by Professors” هست که میگه: ” ما، مورد علاقه دانش آموزان و مورد اعتماد اساتید هستیم”.

فیلم های Draw it to know it

فیلم های Draw it to know it برای چه کسانی مفیده؟

مجموعه Draw it to know it برای همه دانشجویان علوم پزشکی یعنی دانشجوهای پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و داروسازی محتوای آموزشی تولید کرده. فیلم ها این مجموعه برای هر مقطعی مناسبه مثلا دانشجوهای علوم پایه میتونند از دوره های مربوط به علوم پایه مثل آناتومی، میکروبیولوژی، فارماکولوژی و پاتولوژی استفاده کنن. دوره های بالینی مثل گوارش، مغزواعصاب، غدد،قلب و.. هم برای دوره فیزیوپات ، استاجری و حتی اینترنی مناسبه.

از فیلم های Draw it to know it میتونید به عنوان یکی از منابع آزمون USMLE استفاده کنید. این روزا USMLE یکی از مهمترین رفرنس‌ها و آزمون های جهانی برای علم پزشکیه.

برای خرید کتاب های آزمون USMLE کلیک کنید

فیلم های Draw it to know it

دوره های Draw it to know it

دوره Draw it to know it به تدریس مباحث مختلف پزشکی پرداخته. نکته جالب و مثبت این مجموعه، اینه که اونا برای رشته های داروسازی و پرستاری فیلمهای جداگانه ای تولید کردن. به طور کلی میتونیم دروس رو به دو بخش علوم پایه و بالینی تقسیم کنیم و هرکدوم رو بررسی کنیم.

دوره های علوم پایه

دوره های این دسته شامل دروس:

آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، فارماکولوژی، میکروبیولوژی، ایمونولوژی، بیولوژی سلول، بافت شناسی، پاتولوژی، جنین شناسی و نوروآناتومی هستند.

حالا میخایم تعدادی از دوره ها و فیلم های علوم پایه رو بررسی کنیم. فقط قبل از هر چیز باید بگم که برای دیدن نمونه فیلم های بیشتر از هر دوره و مجموعه ای کافیه به کانال آپارات ما سر بزنید.

بافت شناسی

این درس به مطالعه انواع بافت های بدن، وظایف اونا و ساختار مولکولی سلول های بافت میپردازه.

بعد از دیدن ویدیوی پایین، دیگه شما کاملا بافت غضروف رو میشناسید و میفهمید این بافت از چه سلول هایی ساخته شده و هر سلول چه کارایی و وظایفی داره .

جنین شناسی

میگن تو دنیا دو چیز هیچوقت تمومی نداره: اولی حماقت بشره دومی نفرت دانشجوها از جنین شناسی. این درس به فرآیند رشد و تشکیل جنین و اندام های اون میپردازه.

مثلا ویدیوی پایین فرآیند تکامل تخمدان در جنین رو بررسی میکنه. من که نفهمیدم چی به چیه شما اگه فهمیدین خبرم کنین.

دروس بالینی

دروس این دوره شامل: اسکلتی عضلانی( روماتولوژی)، غدد، گوارش، تنفس، هماتولوژی و ایمونولوژی، قلب، نورولوژی و تولیدمثل است.

برای نمونه بیاید چنتا از این درس هارو بررسی کنیم. بازم بگم کلی نمونه فیلم تو کانال آپارات هست یانه.

فیلم های Draw it to know it

نورولوژی

در این مبحث به مطالعه ساختار، اجزای و عملکرد های سیستم عصبی پرداخته میشه. نکته ای که وجود داره اینه که موسسه Draw it to know it روی مبحث مغز و اعصاب خیلی قوی کار کرده و تمامی مباحث رو در قالب نوروآناتومی در علوم پایه و در قالب نورولوژی در بالین آورده.

در ویدیوی پایین شما با هیپوتالاموس آشنا میشید که یکی از مهم ترین غدد بدن هست و گذشته از ترشح مستقیم هورمون، به صورت غیر مستقیم هم ترشح هورمون های دیگر بدن را کنترل می کنه. همچنین از مراکز تنظیم دما، گرسنگ و تشنگی هست. خلاصه که بچمون خیلی هنرمنده شما اگر فیلم رو ببینید بیشتر متوجه میشید.

روماتولوژی

درس روماتولوژی بیشتر به اختلالات و بیماری های بافت همبند مثل استخوان و غضروف میپردازه. نکته عجیبی که در روماتولوژی وجود داره اینه که بیشتر بیماری هاش یا به ژنتیک ارتباط دارن و یا علل ناشناخته دارن جالب تر اینکه خیلی از این بیماری ها رو با کورتون درمان میکنیم.

پلی میوزیت و درماتومیوزیت دو تا بیماری التهابی هستن که عضلات و پوست رو درگیر میکنن برای آشنایی بیشتر با این بیماری ها ویدیو پایین رو نگاه کنید.

کیفیت و سبک آموزشی Draw it to know it

اگر به نمونه فیلم ها توجه کنین متوجه میشید که همه فیلم ها یک الگوی مشابه دارن. موضوعات در قالب اسلاید هایی زیبا نمایش داده میشن و اساتید در کنار این اسلاید ها شروع به توضیح دادن درس می کنن. این مکانیسم یجورایی یادآور کلاس های درسی خودمونه همچنین تصاویر وانیمیشن های به کار رفته در اسلاید ها بسیار جذاب و کاربردی هستند. نکته مهمی که در فیلم های لکچریو وجود داره زبان انگلیسیه اونه که جز مزیت های این مجموعه نسبت به بقیه حساب میشه. حتما میپرسید چرا؟!! بخاطر اینکه اساتید با زبانی شیوا و شمرده شمرده درس میدن و این کارو برای یکی مثل من که زبانش در حد “آی اَم عه بلک بورده” راحت تر میکنه.

برای دانلود اپ دکترآباد و دسترسی به تمام دوره ها میتونید ازین لینک استفاده کنید.

فیلم های Draw it to know it

سخن پایانی

 

با توجه به این همه مزیت که دوره لکچریو داره بهتر نیس اپ دکترآباد رو دانلود کنید تا هم بتونید دوره لکچریو رو مشاهده کنید و هم نگاهی به دوره های دیگمون بندازید.

برای دانلود اپ دکترآباد کلیک کنید.

برای دیدن نمونه فیلم های دیگه از لکچریو یا هر مجموعه دیگه ای میتونید به کانال آپارات ما سر بزنید.

همچنین برای اطلاع از دوره های جدید و تخفیف های ویژمون میتونید به کانال تلگرام دکترلرن سربزنید.

برای دسترسی به همه کانال های تلگرامی دکترآباد کلیک کنید.

اپ دکترآباد
دانلود اپلیکیشن دکترآباد
راهنما و آموزش دکتراگزم (مرکز‌آزمون‌دکترآباد)
جدیدترین‌مقالات
جدیدترین‌محصولات
Draw it to know it, آناتومی, اپلیکیشن, اسکچی, اسموزیس, بالین, بالینی, بورد و بایوند, پارسیان, پارسیان دانش, پرستاری, پزشکی, داروسازی, درا ایت, دکترآباد, دوبله اسموزیس, دوره, دیبله, علوم پایه, فروشگاه, فیلم, فیلم آموزشی, قلب, کاپلان, لکچریو, مجموعه, مجموعه Draw it to know it, مرکزآزمون
نوشتهٔ پیشین
فیلم های آرماندو armando hasudungan / با نقاشی ها پزشک شو
نوشتهٔ بعدی
لکچریو lecturio / یادگیری کامل مفاهیم پزشکی به زبان ساده / دکترآباد

به‌اینا‌هم‌یه‌سربزن…

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.