سلام عزیز!
با خواندن متن نامه، تکمیل اطلاعات و امضای آن، شما نیز سهمی از این حرکت موثر داشته باشید…

متن نامه

بسم الله الرّحمن الرّحیم
وزیر و مسئولین محترم وزارت فخیمه‌ی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
قرار گرفتن در جایگاه خدمت،توفیق بزرگی‌ است که اگر نصیب یک مسلمان شود، می‌بایست علی‌رغم شکرگزاری به درگاه باری تعالی، نهایت دقت و مراقبت را مبذول دارد تا خدمت او آلوده به خیانت و موجب پسرفت و بر جای ماندن آثار سو نگردد.
مع‌الاسف اقدام اخیر وزارت‌خانه‌ی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر ابلاغ آیین‌نامه رسمی تاسیس مراکز آموزش عالی علوم پزشکی خصوصی، از سری اقداماتی است که جز ناامیدی بیش از پیش و ایجاد بدبینی در میان بدنه دانشگاهی و علمی کشور نسبت به روندهای رو به نا کجا و مخرب سال‌های اخیر در راستای پولی‌سازی و تجاری‌سازی آموزش عالی، نتیجه‌ی دیگری در پی نداشته است.
پذیرش‌های بی‌ضابطه و غیر عقلانی دانشجویان رشته‌های پر طرفدار از بین دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج کشور به گونه‌ای که تنها مسیری برای دور زدن کنکور سراسری و جایگزینی توانایی مالی به جای توانایی و شایستگی علمی گشوده شده، پذیرش‌های بلاموضوع دانشجویان رشته‌های مختلف (طرح بهیاران یک ساله، کارشناسی مراقب بهداشت و …)،موضوع فروش صندلی‌های دانشگاه‌ها به افراد خاص و با قیمت‌های نجومی و ده‌ها معضل دیگر موجب شده تا اکنون با ابلاغ این مصوبه غیرمسئولانه و حساسیت‌زا، تحمل و خویشتن‌داری تمامی دلسوزان آموزش عالی علوم پزشکی و علی الخصوص دانشجویان به نقطه پایانی خود نزدیک شود.
آقایان مسئول!
آیا شیوه‌نامه تاسیس مراکز خصوصی آموزش علوم پزشکی با این دو بند از سیاست‌های نظام سلامت ابلاغ شده از سمت رهبر انقلاب همخوانی دارد؟!
۱- ارتقاء نظام انتخاب، ارزشیابی و تعلیم و تربیت اساتید و دانشجویان و مدیران و تحول در محیط‌‌های علمی و دانشگاهی متناسب با ارزش‌های اسلامی، اخلاق پزشکی و آداب حرفه‌ای.
۲-توسعه کیفی و کمی نظام آموزش علوم‌پزشکی به صورت هدفمند، سلامت محور، مبتنی بر نیازهای جامعه، پاسخگو و عادلانه و با تربیت نیروی انسانی کارآمد، متعهد به اخلاق اسلامی حرفه‌ای و دارای مهارت و شایستگی‌های متناسب با نیازهای مناطق مختلف کشور.
اکنون ما، دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر ایران، با ابراز ناخرسندی و اعتراض شدید به این اقدام وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی با انتشار این نامه علنی خواستار ملغی شدن بی قید و شرط و بلافاصله این مصوبه ضد دانشجویی و ضد دانشگاهی هستیم. با توجه به آیه شریفه:
«لا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَنْ ظُلِمَ»، شایان ذکر است که در غیر این صورت و ادامه پیدا کردن روند اجرای این آیین نامه، ما دانشگاهیان از هیچ اقدام قانونی در راستای رسیدن به خواسته های خود دریغ نخواهیم کرد.

و ومن الله التوفیق
دانشجویان گروه علوم پزشکی کشور
دی ماه ۱۳۹۷

اطلاعات و امضا

 از آنجا که کارها به خوبی پیش می‌رود جمع آوری ادامه امضاها متوقف شده است.
به محض از سرگیری جمع‌آوری امضا در کانال‌های علوم پزشکی دکترآباد – صنفی – و سایر گروه‌ها اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

اطلاعات امضای مخاطبین قبلی  تا ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه ۱۴ دی ماه ۱۳۹۷ در پایگاه داده ذخیره شده و طبق خط مشی رازداری دکترآباد به هیچ نهاد، گروه یا سازمانی ارائه نخواهد شد.

روزهای بدون هزینه دکترآباد!
ارسال رایگان تمام سفارشات از 29 فروردین تا 3 اردیبهشت ( با پست پیشتاز )
همین حالا سفارشتو ثبت کن