مقدمه

مجموعه پارسیان دانش از موسسات آموزشی قدیمی در زمینه پزشکیه. این موسسه از 20 سال قبل کار خودش رو شروع کرده و طی این سال ها با تولید کتاب ها، ویس ها، و ویدیو های آموزشی به دانشجو ها کمک زیادی کرده. هدف اصلی این موسسه تولید محتوای آموزشی برای آزمون های دستیاری یا رزیدنتیه و با برنامه هایی که داره تو این راه شما رو تا موفقیت در آزمون همراهی می کنه.

حالا دوره های این مجموعه اصلا شامل چه چیزایی هست؟ ارزش آموزشی و کیفیتشون چجوریه؟ و اینکه آیا فقط داوطلبان آزمون دستیاری می تونن از این مجموعه ها استفاده کنن؟  برای پاسخ به این سوالات همراه ما باشین.

پارسیان دانش دکترآباد

محصولات

موارد استفاده

به طور کلی محصولات پارسیان دانش به قصد آمادگی برای آزمون دستیاری تولیدشدن. اما نکته مثبتی که وجود داره اینه که درس ها به صورت پایه تدریس میشن یعنی همچی از اول بررسی میشه پس ..؟!! پس این کتاب ها برای دوره فیزیوپات، استاجری و آزمون پره انترنی هم میتونه مناسب باشه. البته باید گفت که این موارد استفاده بستگی به نوع محصول داره و بعضی از اونا برای مقاطع پایین تر مناسبن.

معرفی محصولات

به طور کلی محتوای موسسه به دو دسته چاپی و سمعی بصری تقسیم میشه که در ادامه محصولات هر دسته رو بررسی می کنیم.

1- چاپی

کتاب ها محصولات این دسته هستند که با عناوین، مباحث و کاربردهای متفاوت طراحی شدن. علت این کار هم بالا بردن تنوع هست تا هر شخص بر اساس نیازی که داره کتاب رو انتخاب کنه. حالا بریم سراغ معرفی کتاب ها تا ببینیم هرکتاب چه ویژگی ای داره.

کتاب های پارسیان
الف- درسنامه های ضروریات دستیاری

برای همه دروس آزمون دستیاری تخصصی کتابی با عنوان ضروریات دستیاری برای اون مبحث نوشته شده که براساس رفرنس وزارت بهداشت هست. این کتاب ها هر بحث رو از صفر تا صد توضیح میدن و هرچیزی که برای فهمیدن کامل درس و قبولی تو آزمون لازم دارید رو پوشش میدن.

همچنین یک آزمون 200 سوال تالیفی هم در این کتاب هست که توصیه میشه بعد از خوندن هر مبحث تستش رو هم بزنید تا به تسلط کافی برسید.

ب- دوسالانه

این کتاب ها سوالات رزیدنتی و پره انترنی دو سال اخیر(بخاطر همین اسمش دوسالانه هست) رو پوشش میدن و پاسخ تشریحی کاملی دارن. کتاب های دیگه ای هم هست که کل سوالات قطب ها رو داره اما این کتاب متفاوت تره و بیشتر به بررسی سوالات اخیر پرداخته تا رویکرد طراح رو در جدیدترین سوالات بررسی کنه.

ج- خلاصه در خلاصه

خلاصه در خلاصه کتاب هایی حداکثر 40 صفحه ای هستن که 60تا70 درصد مطالب رو که برای آزمون مهم و کاربردی هستن بررسی می کنه. ولی خب مشخصه که دیگه خبری از توضیح کامل و جز به جز نیست و بیشتر برای مرور و شب امتحانه. اینم گفتم چون میدونم از وقتی گفتم فقط 40 صفحس چشاتون برق زد!!

د- کتاب های رپید ریوو

کتاب های رپید ریوو یا همون مرور سریع خودمون شامل تست های تالیفی هست که سعی داره در قالب تست های کم کل مطالب ضروری و مهم آزمون رو بررسی کنه. یعنی خود تست زدنه مهم نیست نکاتی که هر تست همراه خودش داره خیلی مهمه. این مجموعه همراه یا دی وی دی هایی با همین نام برای یکی دوماه منتهی به تولید شدن تا شما با مرور سریعی که انجام دادین سر جلسه کاملا آماده باشید.

برای بررسی کامل کتاب های بالینی پارسیان کلیک کنید

پارسیان دانش دکترآباد

بررسی کلی کتاب ها

مهمترین مزیت کتاب ها ساده و تا حدودی روان بودن اوناست. اصولا کتاب ها بگونه ای هستن که راحت خونده میشن مخصوصا برای کسانی که در دوره های پایین تر مثل فیزیوپات دارن ازش استفاده می کنن.

ویژگی دیگه کتاب ها طبقه بندی مناسب موضوعاتشه که معمولا میشه به راحتی به ذهن نظم داد و یادآوری رو بهتر میکنه و زمانی که برای مطالعه میزاری، نسبت به اکثر منابع دیگه، کمترین زمان ممکن هست و بازدهی خوبی داره.

از طرف دیگه تناسب کاملا معقولی با مطالب رفرنس داره. یعنی اگر رفرنس درباره مطلبی زیاد توضیح داده، کتاب های پارسیان هم به راحتی ازش نگذشته و یا مطلب با اهمیت کمتر رو زیاد تشریح نکرده.

نکته مهم اینه که مطالب مهم و امتحانی رو رنگ کرده و نشون داده که مهمن.

اما در کنار این مزایا یکسری مشکلات هم وجود داره مثلا ظاهر کتاب ها زیبایی کمتری نسبت به بقیه مجموعه ها داره. که البته با توجه به اپدیت های جدید که تغییراتی داشتن احتمالا این مشکلم رفع میشه. مشکل بعدی مکمل بودن کتاب و دی وی دی هاست شاید اولش به نظر بیاد که این مشکل خاصی نیست اما در بعضی فقط بعضی از مطالب کتاب نیاز هست که فیلم ها هم کنارش باشه تا به صورت کامل مبحث رو بفهمیم.

ولی در کل کتاب های پارسیان منبع خیلی خوبی برای آزمون های رزیدنتی و پره انترنی هستن که هم درسنامه و هم کتاب تست های متنوع و خوبی دارن.

برای خرید کتاب های پارسیان دانش کلیک کنید

پارسیان دانش دکترآباد

2- محصولات سمعی بصری

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده زیاد از کامپیوتر و موبایل، خیلی مهمه که محصولات صوتی و تصویری هم تولید بشه که مردم راحت تر بتونن از اونا استفاده کنن. پارسیان دانش هم ازین موضوع غافل نمونده و محصولات صوتی و تصویری ای تولید کرده که هم به صورت فیزیکی و هم آنلاین در اپلیکیشن قابل دسترسین. در ادامه با این محصولات آشنا میشیم.

الف- سی دی های صوتی

تا حالا فکر کردین که چجوری از تایم های که تو اتوبوس یا مترو و یا حتی وقتی تو تخت خواب در حال استراحت هستیم استفاده کنین؟ یکی ازین راه ها، که جدیدا خیلی هم پر استفاده و محبوب شدن ویس ها یا پادکست ها هستن. پارسیان برای اینکه شما از تایم های خاکستریتون استفاده بهینه کنید سی دی های صوتی تولید کرده که شما هم به صورت فیزیکی یعنی سی دی و هم به صورت آنلاین یعنی از اپ می تونید اونارو در اختیار داشته باشید. این سی دی ها هم درسنامس هم ویس کلاس های برگزار شده.

پارسیان دانش دکترآباد
ب- دی وی دی های تصویری

برای بعضی از افراد خوندن کتاب به تنهای خوشایند نیست یا بطورکامل باعث یادگیری نمیشه. برای همین پارسیان دانش شروع به تولید فیلم های آموزشی کرده که مثل کتاب ها هم محتوای بسیار خوبی دارن هم اساتید مجرب و معروفی دارن و هم کاملو جامع هستن. فیلم ها شامل دو دسته میشن که میخایم معرفی شون کنیم.

1- ضروریات دستیاری

این ویدیو ها در اصل مطالب کتاب ضروریات دستیاری هستن که اساتید اونارو به صورت جامع تر و با مثال بیشتر تدریس کردن. همچنین به تست های داخل کتاب هم پرداخته میشه و بطور جامع توضیح داده میشه. فیلمای ضروریات دستیاری پارسیان رو میتونید تو اپ دکترآباد مشاهده کنید.

نمونه فیلم ضروریات جراحی پارسیان دانش

نمونه فیلم ضروریات گوارش پارسیان دانش

2- ویدیوهای رپید ریوو

این مجموعه هم مثل کتاب های رپید شامل حل کردن تست های مهم و نکته داره که با استفاده از اون ها در طول چند ساعت میتونیم مبحث مورد نظرمون رو با چندتا تست سریعا مرور کنیم. بازم بگم که میتونید این مجموعه رو تو اپ دکترآباد مشاهده کنید یا خودتون میدونین؟!

نمونه فیلم قلب از مجموعه رپید ریویو پارسیان دانش

نمونه فیلم نورولوژی از مجموعه رپید ریویو پارسیان دانش

3- فلش کارت ها

اتفاق جدیدی که در اپ پارسیان افتاده اینه که فلش کارت هایی در اون وجود دارن که به شما برای مرور های کوتاه مثل آخرشب کمک میکنن. از طرف دیگه امکاناتی مثل هایلایت کردن یا تنظیم زمان برای مطالعه دوباره کارت هم داره. حالا کیه که بگه تکنولوژی بده!!

خدمات مشاوره ای

گذشته از همه محصولات ، پارسیان برای دانشجو ها خدمات مشاوره ای هم در نظر گرفته و شما می تونید سوالاتتون رو در مورد هر محصول، سبک مطالعه هردرس، زمان مطالعه و استراتژی آزمون بپرسید.

معرفی اعضا و اساتید

همون طور که قبلتر گفتیم پارسیان دانش چه برای تالیف کتاب هاش چه برای دوره های تدریس آنلاین و دی وی دی هاش از اساتید با تجربه و بنام استفاده کرده که در ادامه با اونا آشنا میشیم.

دکتر سمانه شیبانی

متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ ناباروری و IVF ، عضو هیات علمی دانشگاه (مدرس دوره زنان و مامایی)

 دکتر رضا دانشمند

متخصص روان‌پزشکی ، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی (مدرس دوره روان پزشکی)

دکتر هادی احمدی آملی

فوق تخصص جراحی گوارش، دانشیار دانشگاه تهران(مدرس دوره جراحی لورنس)

 دکتر مجتبی گرجی

فوق‌تخصص هماتولوژی، استادیار دانشگاه(مدرس دوره داخلی)

دکتر میثم شفیعی مطهر

متخصص رادیولوژی(مدرس دوره  رادیولوژی )

دکتر شهرام ثابتی

متخصص پاتولوژی، هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(مدرس دوره پاتولوژی )

دکتر رعنا رفیعی

فوق تخصص درماتوپاتولوژی هیأت علمی دانشگاه رشت(مدرس دوره پوست پارسیان دانش)

دکتر محمدعلی فخریاسری

متخصص اورولوژی و دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران(مدرس دوره بیماری‌های اورولوژی پارسیان دانش)

دکتر محمدرضا اسداللهی

متخصص چشم‌پزشکی و دارای بورد تخصصی(مدرس دوره بیماری‌های چشم پارسیان دانش)

دکتر سیدعلیرضا مروجی

متخصص پزشکی اجتماعی، عضو هیات علمی دانشگاه(مدرس دوره آمار و اپیدمیولوژی پارسیان دانش)

دکتر سعيد شاهبيگی

فلوشیپ نوروایمونولوژی دانشگاه British Colombia(مدرس دوره نورولوژی پارسیان دانش)

دکتر حمید عمادی

متخصص عفونی، دانشیار دانشگاه تهران(مدرس دوره عفونی پارسیان دانش)

پارسیان دانش دکترآباد

سخن پایانی

موسسه پارسیان دانش سابقه 20ساله در زمینه آموزش پزشکی داره و به پشتوانه این تجربه محصولات بسیار متنوعی ارائه کرده که نیاز هر دانشجو در هر مقطعی رو میتونه برطرف کنه. محصولات چاپی شامل کتاب های ضروریات دستیاری، دوسالانه،خلاصه در خلاصه هست. محصولات سمعی بصری هم شامل دی وی دی های رپید ریویو و ضروریات دستیاریه. همچنین سی دی های صوتی ای رو هم برای استفاده از زمان های خاکستری تولید کرده. اما کار به اینجا ختم نمیشه و پارسیان برای قبولی راحت در آزمون و استفاده هر چه مفیدتر از منابع خدمات مشاوره ای هم در نظر گرفته. و همه این اینها به واسطه اساتید مجربی که در این موسسه کار می کنن اتفاق افتاده.

و حالا گذشته از خرید کتاب های پارسیان از دکترآباد، شما میتونید فیلم های  پارسیان رو هم از اپ دکتر آباد مشاهده کنید. برای خرید کتاب ها یا دوره های پارسیان کافیه ازلینک های زیر استفاده کنید.

برای خرید کتاب های پارسیان کلیک کنید 

برای دانلود اپ و خرید دوره های پارسیان کلیک کنید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • دکترنفیسه فریدونی
  8 آبان 1402 21:09

  باسلام،پزشک عمومی هستم،فارغ التحصیل سال ۸۲،مطب دارم ولی برای اولین بارمیخوام درآزمون رزیدنتی پزشکی شرکت کنم،نیازبه مشاوره،راهنمایی ودانستن برنامه های این موسسه دارم،چون موسسه دیگری هم تماس گرفتم ،هزینه هاشون خیلی بالابود،،،،،

  پاسخ
  • +989199607916
   9 آبان 1402 09:53

   خانم دکتر سلام؛موسسه پارسیان دانش چند ماهی میشه که دیگه فعالیتی ندارن و در واقع تعطیل شده؛در حال حاضر دکترآباد فقط کتاب های این مجموعه رو میفروشه و شما برای مشاوره میتونید به تلگرام ما پیام بدید تا همکارانم جای دیگری رو بهتون معرفی کنن

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.