فیلم های پیک مونیک/ چجوری 5دقیقه ای دکتر بشیم؟ / دکترآباد

دکترمگ

مقدمه

یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجوها بخاطر سپردن درس ها و عدم فراموشی اوناس. با توجه به حجم زیاد مطالب، همیشه یکسری از اطلاعات فراموش میشن. راهکار های زیادی برای رفع فراموشی وجود داره مثل دوره کردن منظم مطالب، استفاده از منابع متنوع، نقاشی کردن مطالب یا داستان ساختن از اطلاعات مرتبط به هم.

امروز میخایم فیلم های پیک مونیک رو به شما معرفی کنیم که دروس پزشکی رو در قالب فیلم های آموزشی و به صورت داستانی به شما یاد میده. فیلم های این دوره معمولا کمتر از 5 دقیقه اند و این یعنی شما در یک زمان کم میتونید کل یک درس رو مرور کنین. (دیگه چی میخاین ازین بهتر)

اما این دوره برای چه کسانی مفیده؟ شامل چه درس هایی هست؟ سبک آموزشی و کیفیت فیلم ها چجوریه؟ عجله نکنید برای گرفتن جواب همه این سوالات کافیه در ادامه با ما همراه باشید.

فیلم های پیک مونیک

معرفی فیلم های پیک مونیک

مجموعه پیک مونیک Picmonic یکی از معروف ترین موسسات تولیدکننده محتوا در زمینه پزشکیه. این مجموعه در مورد تمام مباحث پزشکی صحبت کرده و چیزی حدود 1000 ویدیو تولید کرده که خودش گویای جامع بودن این دوره هست. پیک مونیک دارای حدود یک میلیون و دویست هزار دانشجو از سرتاسر جهانه که نشون دهنده قابل اعتماد بودن این مجموعس.

کسانی که به فیلم های آموزشی پزشکی علاقه دارن حتما اسم پیک مونیک رو در کنار اسامی موسساتی مثل اسموزیس، لکچریو، اسکچی، بورد وبایوند و کاپلان شنیدن.

فیلم های پیک مونیک

فیلم های پیک مونیک برای چه کسانی مفیده؟

فیلم های پیک مونیک برای بیشتر دانشجویان علوم پزشکی یعنی دانشجوهای پزشکی، پرستاری و داروسازی مناسبه. این فیلم ها برای هر مقطعی قابل استفادن. مثلا دانشجوهای علوم پایه میتوانند از دوره های مربوط به علوم پایه مثل میکروبیولوژی، فارماکولوژی و بیوشیمی استفاده کنن. دوره های بالینی هم برای دوره فیزیوپات ، استاجری و حتی اینترنی مناسبه.

فیلم های پیک مونیک ( Picmonic ) به عنوان یکی از منابع آزمون USMLE محسوب میشه که این روزا یکی از مهمترین رفرنس‌ها و آزمون های جهانی علم پزشکیه.

برای خرید کتاب های آزمون USMLE کلیک کنید

فیلم های پیک مونیک

دوره های پیک مونیک

پیک مونیک سعی کرده که هیچ مطلبی رو از قلم نندازه و درمورد فیزیولوژی هر ارگان، بیماری ها، داروها، مداخلات و آزمایشات پزشکی صحبت کنه. به طور کلی دوره های این مجموعه به دو دسته علوم پایه و بالینی تقسیم میشن که در ادمه هر کدوم رو بررسی میکنیم.

برای مشاهده همه دوره های پیک مونیک کافیه وارد اپ دکترآباد بشید و در آموزشگاه دوره مورد نظرتونو انتخاب کنید.

فیلم های پیک مونیک

دوره های علوم پایه

فیلم های علوم پایه شامل دوره های: فارماکولوژی، آناتومی، بیوشیمی، میکروبیولوژی، سیستم ایمنی، علوم اجتماعی و رفتاری و آمار هست.

در ادامه با چنتا ازین دوره ها آشنا میشیم. نمونه فیلم های مربوط به دوره ها هم در اپ دکترآباد و همچنین در کانال آپارات هست که میتونید مشاهده کنید.

فیلم های پیک مونیک

میکروبیولوژی

این دوره به معرفی انواع باکتری ها، ویروس ها و قارچ های بیماری زا میپردازه مثلا درمورد بیماری هایی به ایجاد میکنن، علایم بیماری ها و راه انتقال اونا صحبت میکنه و در آخر هم راه درمان بیماری هارو بررسی میکنه.

در نمونه فیلم پایین، شما با عامل و علائم بیماری وبا آشنا میشید.

دوره های بالینی

یکی از مزیت های دوره های پیک مونیک همین دوره های بالینیش هست چون دروس خاصی مثل روان پزشکی، جراحی و پوست رو هم پوشش داده.

فیلم های این مجموعه شامل قلب، نورولوژی، جراحی، سیستم ادراری-تناسلی، گوارش، غدد، تنفس، روماتولوژی، پوست و روان پزشکی هست.

در ادامه میخایم بعضی ازین دوره هارو بررسی کنیم فقط یادتون نره که میتونید نمونه فیلم های بیشتری رو دراپ دکترآباد ویا کانال آپارات دکترآباد مشاهده کنید.

فیلم های پیک مونیک

جراحی

در این دوره با تروما ها، اورژانس های پزشکی و چگونگی برخورد با اونا آشنا میشیم. همچنین این دوره فیلم هایی برای آزمایشات پزشکی و کمک های اولیه داره که میتونه مفید باشه.

ویدیوی پایین به مدیریت بیمارانی که دچار سوختگی شدند میپردازه و توضیح میده که به ترتیب باید چه اقداماتی برای این بیماران انجام داد.

دوره ادراری-تناسلی

این دوره درمورد عملکرد کلیه ها، مثانه و دستگاه تناسلیصحبت میکنه و به معرفی اختلالات و بیماری هاش میپردازه.

مثلا در فیلم پایین در مورد سندروم نفروتیک صحبت میکنه. این بیماری زمانی ایجاد میشه که در گلومرول های کلیه اختلالی بوجود بیاد و شروع به دفع کردن پروتئین کنه. حالا برای آشنایی با علل و علائم این بیماری میتونید ویدیوی پایین رو ببینید.

کیفیت و سبک آموزشی فیلم های پیک مونیک

اگر نمونه فیلم هارو ببینید متوجه میشید که در همه ویدیو ها یک تصویر جامع وجود داره که خیییلی عجیب غریبه. این تصویر عجیب در اصل همون سبک آموزشی پیک مونیکه. این تصویر عددگذاری شده و به ترتیب یک داستان رو بیان میکنه که مراحل آموزش مبحث ماست. یک عکس عجیب غریب با داستانی عجیب تر کافیه تا دیگه اون درس رو فراموش نکنید. در کنار این دو ویژگی یک اتفاق خوب دیگه که در ویدیوها قابل مشاهدس، طبقه بندی اطلاعات در کنار تصویره. اگر به سمت چپ فیلم ها نگاه کنین متوجه میشید که قراره در مورد چه مسائلی صحبت بشه و همچنین اگر وسط درس متوجه نشدید مطالب برای چه بخشیه، کافیه اون بغل رو نگاه کنید.

مزیت دوره پیک مونیک به غیر از زمان کوتاه فیلم ها، تنوع و تعداد زیاد ویدیوهاشه. البته مدت کم فیلم ها یکجور عیب هم حساب میشه چرا؟ چون مسلما نمیتونه تو 2-3 دقیقه تمام اطلاعات لازم برای یک مبحث رو تدریس کنه و فقط مطالب مهم رو بیان میکنه پس برای کسی که میخاد درس هارو از پایه یاد بگیره خیلی مناسب نیست. در عوض یرای مرور درس ها این دوره فوق العادسسس!

در مورد کیفیت فیلم ها هم خیالتون راحت که تو دکترآباد فیلم ها با کیفیت خوب و حجم مناسب قرار داده شدن. اصن مگه دکترآباد فیلم بدم منتشر میکنه؟؟!!

سخن پایانی

مجموعه پیک مونیک از موسسات معروف پزشکیه که فیلم های آموزشی هم همچنین کوییز هایی از مطالب تدریس شده ارائه داده تا دانشجو هارو برای آزمون ها به خصوص USMLEآماده کنه.سبک تدریس این مجموعه به صورت تعریف کردن یک داستان بر روی یک تصویر هست که باعث کمتر شدن فراموشی میشه چیزی که تو دوره اسکچی هم داشتیم. فیلم های پیک مونیک غالبا کمتر از 5 دقیقه هستن و این یعنی این دوره برای مرور مطالب بسیار مفیده. همچنین این مجموعه فیلم های بسیار متنوعی در بیشتر زمینه های پزشکی داره که مزیت بزرگی محسوب میشه.

با توجه به این همه تعریف ازدوره پیک مونیک، حالا وقتشه که اپ دکترآباد رو دانلود کنید و دوره پیک مونیک یا هر دوره ی دیگه ای که دلتون میخاد رو مشاهده کنید.

برای دانلود اپ دکترآباد کلیک کنید.

برای دیدن نمونه فیلم های دیگه از پیک مونیک یا هر مجموعه دیگه ای میتونید به کانال آپارات ما سر بزنید

همچنین برای اطلاع از دوره های جدید و تخفیف های ویژمون میتونید تو کانال تلگرام دکترلرن عضو بشید

برای دسترسی به همه کانال های تلگرامی دکترآباد کلیک کنید

اپ دکترآباد
دانلود اپلیکیشن دکترآباد
راهنما و آموزش دکتراگزم (مرکز‌آزمون‌دکترآباد)
جدیدترین‌مقالات
جدیدترین‌محصولات
doctor abad, lecturio, picmonic, آرماندو, آزمون علوم پایه, آموزش پزشکی, آناتومی, اسکچی, اسموزیس, اسموزیس دوبله, اطفال, پرستاری, پزشکی, پیک مونیک, داروسازی, دراایت, دکتر اگزم, دوبله, دوبله دکترآباد, دوره اسکچی, دوره پیک مونیک, دوره لکچریو, رایگان, علوم پایه, فیلم آناتومی, فیلم لکچریو, فیلم های اسکچی, کاپلان, لکچریو, مجموعه لکچریو
نوشتهٔ پیشین
لکچریو lecturio / یادگیری کامل مفاهیم پزشکی به زبان ساده / دکترآباد
نوشتهٔ بعدی
بورد و بایوند / هوشمندانه پزشکی رو مطالعه کن / دکترآباد

به‌اینا‌هم‌یه‌سربزن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.